LEDA EPI tarama sistem jelsiz soğuk hava üflemeli diode lazer cihazı. Alman Quental Derma
firması tasarımı olan LEDA EPI ile epilasyonda başarıyı yakalayın.

FİYAT TEKLİFİ AL  
 

Öne Çıkan Özellikleri

En Geniş Spot Atış Alanı
LEDA EPI 50×12 (6cm2) lazer atış alanına sahiptir. Bu özellik sayesinde aşağıdakiler sağlanır.
•Seans süresinde ciddi kısalma
•Üst üste atış riskinin önlenmesi
•Işığın daha derine nüfuziyeti

Fraksiyonel Lazer Atış Sistemi
Cildi hassas olan kişiler için tasarlanan bu programda 50x12mm’lik büyük spot alanı 4 küçük parçaya bölünerek atış yapılır. Bu sayede uygulama daha konforlu bir hal alır.

Koyu Ciltler İçin Düşük Enerji Modu
Koyu ciltlerde daha güvenli ve acısız bir uygulama için LEDA EPI “Low Fluence” (düşük enerji) modu kullanılabilir. Bu modda, düşük enerjili seri atışlar kıl kökünü yavaş yavaş ısıtarak yok ederek acıyı düşürür. Seri atışlar arasında ise çevre dokular soğuduğu için yanık ve yan etki riski kaybolur.

İnce Kıllarda Etkili
LEDA EPI, yüksek enerjili ve çok kısa süreli (pulse duration) atışlar yaparak ince kıllarda başarı sağlar.

Tırnak Mantarı Problemi
LEDA EPI, tırnak mantarı probleminde de kullanılabilmektedir.

Soğuk Hava Üflemeli Cilt Soğutma
Soğuk hava üflemeli sistem sayesinde epilasyonda konfor sağlanır.

Alman Zimmer Soğutucu
LEDA EPI, cilt soğutmada Alman Zimmer sistemi
ile birlikte kullanılır.

Galeri

Video

Döküman

downloaddownload02

Teknik Özellikler

Lazer Tipi Tarama Diode Lazer
Dalga Boyu 808 nm
Spot Alanı 50 x 12 mm/10 x 12 mm
Pulse Süresi 6-60 milisaniye
Maximum Enerji 60 J/cm2
Cilt Soğutma Soğuk Hava Üfleme
Sertifikalar CE / FDA

 

Sıkça Sorulan Sorular

Alexandrite lazerler 755nm dalgaboyunda çalışır. 755nm dalgaboyu cihazın içinde bulunan chamber’da üretilir. Chamber içinde rod ve iki adet lamba bulunur. Bu lambalar çok yüksek güçte ışık üretir ve bu ışık chamber’in içinde yansımalar yaparak rod içinden geçerek lazer ışığı çıkmasını sağlar.
755nm dalgaboylu ışık melanin tarafından diode lazer ve nd yag lazere göre daha iyi tutulur. Bu yüzden özellikle fitzpatrick cilt tipi I-III arasındaki kişiler için çok uygun bir dalgaboyudur.
Alexandrite lazer cihazı ürettiği ışığı fiber kablo ile başlığa iletir. Bundan dolayı tüm alexandrite lazer cihazları fiber kabloya sahiptir. Bu yüzden fiber kablonun kırılması cihaz içinde üretilen lazerin başlığa ulaşmasını engeller.
Alexandrite lazer cihazları cilt soğutma tekniği olarak soğuk hava veya gaz soğutma sistemini kullanır. Noblex hem gaz hem de soğuk hava ile kullanılabilen bir tasarımdadır.
Alexandrite lazer epilasyon tüm cilt tiplerine uygulanabilir. Ancak 755nm dalgaboyu melanin tarafından çok iyi bir şekilde tutulduğu için özellikle koyu esmer ve bronz tenli kimselerde alexandrite lazer epilasyondan alınan sonuç azalmaktadır. Alexandrite lazer ile epilasyonun yanı sıra çil, ben ve lentijin gibi cilt problemlerinin tedavisi de başarılı bir şekilde yapılır. Bunlara ilave olarak yalnızca Noblex’de bulunan fraksiyonel atış başlığı ile ciltteki renk düzensizlikleri giderilir cildin renginin beyazlatılması sağlanır. (skin toning uygulaması)
Cihazı satın alırken dikkat edilmesi gereken konular cihazın gücü, soğutma sistemi, spot atış büyüklüğü, frekansı (tekrarlama hızı), chamber tipi ve sarf giderlerdir.
Noblex alexandrite lazer cihazı saniyede atış başına en yüksek enerjiyi cilde gönderen cihazdır. (80 joule) Yüksek güce sahip bir cihaz düşük güçteki cihaza göre daha yüksek fluence (joule/cm2), daha büyük spot büyüklüğü ve daha yüksek frekans (Hz) ile çalışma imkanı sunduğundan dolayı düşük güçteki modellere göre epilasyon uygulaması çok daha hızlı yapılır. Yüksek güce sahip cihazlar daha az yorulurlar ve bundan dolayı daha az arıza yaparlar.
Tercih edeceğiniz cihazın yüksek güçte olmasının yanı sıra aynı zamanda kare dalga atış teknolojisine sahip olmalıdır. Kare dalga atışa sistemine sahip olmayan alexnadrite cihazlar ekran üzerinde ayarlandığı enerji değerini ışığın yanıp sönme süresi boyunca veremez. Atışın yanıp sönme süresi aralığındaki mili saniye sürede enerjinin değeri önce yükselir sonra sabit kalıp sonra düşer. Noblex ise lazer ışığının yanıp sönmesi arasında enerji sürekli olarak ekranda yazan değerdedir.

Eski teknoloji alexandrite lazer cihazları top hat atış teknolojisine de sahip değildir. Peki nedir bu top hat atış tekniği. Top hat atışa sahip olmayan lazerlerde atışının merkezinde enerji değeri yüksek kenarlara doğru ise daha düşüktür. Noblex ise top hat teknolojisi sayesinde atış çemberinin her noktasında aynı enerjiye sahiptir.
Spot atış büyüklüğü de (spot size) cihaz satın alırken diğer dikkat edilmesi gereken bir konudur. 20mm çapında spot büyüklüğü ile Noblex en büyük atış alanına sahip cihazdır. Üstelik spot büyüklüğü ayarı başlığın üzerindeki ayar çubuğunu çevirerek otomatik olarak yapabilirsiniz.
Satın alacağınız cihaz mutlaka seramik chamber’a sahip olmalıdır. Seramik chamberlı modellerde chamber değişimi olmaz. Chamber’i hiçbir zaman değişmeyen bu cihazlarda sarf gider önemli ölçüde düşer. Noblex seramik chamber ile üretilir. Bundan dolayı sarf gideri çok azdır. Sarf gideri geliri kaynağı olarak düşünen üretici firmalar hala cihazlarından eski teknoloji metal chamber kullanmaya devam etmektedir. Metal chamber zamanla parlaklığını yitirdiği için periyodik olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Seramik chamberda ise böyle bir problem yoktur.
Alexandrite lazer cihazı satın alırken fiber kablosu endüstriyel tip olan tercih edilmelidir. Noblex endüstriyel tip fiber kabloya sahiptir. Bu fiber kablo kolay kolay kırılmaz ve oldukça dayanıklıdır. Klasik tip fiber kablolar kırılmaya çok elverişlidir.
Cihaz tercih ederken başlık koruyucu lensin ömrüne de dikkat etmelisiniz. Sarf gideri yükseltmek isteyen üreticiler bu lensin daha kısa ömürlü bir tasarım yaparlar. Ancak Noblex başlık koruyucu lens her uygulama sonunda temizlendiği taktirde ortalama 1 sene kullanılabilir.
Noblex opsiyonel olarak fraksiyonel lazer başığı ile beraber gelir. Fraksiyonel alexandrite lazer başlığı sadece Noblex’de bulunur. Çil, leke ve cilt beyazlatma uygulamalarında kullanılan bu en yeni nesil atış sistemi Noblex’’i üstün kılar.
Alexandrite lazer cihazı seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer bir konu da soğutma sistemidir. Noblex istendiğinde gaz veya soğuk hava üfleme ile kullanılabilen bir tasarıma sahiptir. Daha konforlu bir sistem olan gazlı soğutma sistemi ile daha ekonomik bir uygulama sunan soğuk hava üflemeli sistem Noblex ile bir araya geldi.

Noblex alexandrite lazer cihazı fiyatı hakkında daha detaylı bilgi almak için sayfanın altında bulunan Fiyat Teklifi Al formunu doldurunuz veya Panamed ile iletişime geçiniz.
Alexandrite lazerler 755nm dalgaboyunda lazer ışığı üretirler. Bu cihazlarda lazer ışığı cihazın içinde bulunan chamberda üretilir bir fiber kablo yardımı ile başlığa iletilir. 755nm dalgaboylunda ışık melanin tarafından iyi emildiğinden dolayı koyu ciltlerde kıl köküne sınırlı ulaştığı için koyu, esmer ve broz ciltlerde daha az sonuç verir. Alexandrite lazer epilasyonda jel kullanılmaz.
Diode lazer epilasyonda ise 810nm dalgaboyunda çalışır. 810nm dalgaboyu melanin tarafından daha az emildiğinden dolayı cilt altına nüfuziyeti daha yüksektir. Diode lazerin alexandrite lazer göre avantajı koyu,esmer ve bronz tenli kimselerde lazer ışınlarının daha derine nüfuz etmesidir. Bunun dışında diode lazerlerde ışık başlığın içinde üretilir. Bu cihazlarda bunun için fiber bulunmaz. Diode lazer epilasyon uygulaması alexandrite lazer epilasyonun aksine jel ile uygulanır. Diode lazerlerde chamber ve fiber gibi parçalar olmadığından dolayı sarf giderleri daha düşüktür.
Alexandrite lazer epilasyonun tespit edilmiş herhangi bir zararı yoktur. Zaten 755nm dalgaboylu ışık cilt tarafından sınırlı miktarda emilir. Burada sadece kıl kökü yandığı için vücutta bir yan etki yaratması söz konusu değildir.