cheveuxbanner

Chiller soğutma sistemine sahip ütüleme diode lazer epilasyon cihazı Cheveux Ice epilasyonda altın standardı temsil eder.

FİYAT TEKLİFİ AL  

Öne Çıkan Özellikleri

810nm Dalga Boyu
810nm lazer ışığı epilasyonda altın standart olarak kabul edilir. Bu dalga boyunun koyu ve açık tenlerde sonuçları başarılı olup yanık riski düşüktür.

600W Lensli Bar Sistemi
Cheveux Ice diode lazer cihazı lazer barları önünde 810nm lazer ışığının dağılıp zayıflamasını önlemek için lensler bulunur. Lensler ışığı odaklayıp cilde gönderdiği için uygulamada etki yükselir.

Chiller (Gazlı) Soğutma Sistemi
Klimasız ortamda cihazın ısınmadan çalışabilmesini sağlayan chiller soğutma teknolojisi

Yeni Dokunmatik Ekran Tasarımı
Cheveux Ice dokunmatik ekran üzerinden uygulama yapılacak vücut bölgesi seçilir. Joule değeri ve saniyedeki atış sayısı ekran üzerinden kolayca ayarlanır.

Tüm Vücut 45 Dakika
Geniş 14x15mm başlık sayesinden Cheveux Ice Diode lazer ile komple tüm vücut uygulama en fazla 45 dakika sürer.

Ütüleme Diode Lazer Konforu
Ütüleme sistem epilasyonda tarama yöntemi ile kıllar yavaş yavaş ısıtılarak yakılır. Bu yüzden acı hissi oldukça azdır.

cheveuxyeni01

Galeri

Video

Döküman

downloaddownload02

Teknik Özellikler

Cheveux Ice
Dalgaboyu
810nm
Bar Sayısı
6
Lazer Gücü
600 Watt
Spot Alanı
14x15mm
Tekrarlama Oranı
10 Hz
Enerji
110 J/cm2
Pulse Süresi
10 – 800 ms (Ayarlanabilir)
Soğutma
Chiller (R134A Klima Gazı)
Ağırlık
55 Kg
Boyut (cm)
35 x 40 x 95

 

Sıkça Sorulan Sorular

Diode lazerler 810 nm dalgaboyunda ışığı başlık içinde bulunan lazer modülleri ile üreten epilasyon amaçlı kullanım için tasarlanmış cihazlardır. Başlıkları su soğutmalı olarak dizayn edilen bu cihazlar ile epilasyon uygulaması başlığın cilde sürülen ultrason jelinin ardından cilt üzerinde kaydırılarak atış yapılmasına dayanır. Atışlar sırasında ısınan cilt diode lazer başlığının soğuk ucu ve jel tarafından soğutulurken jel aynı zamanda başlık ile cilt arasında ışığın daha iyi nüfuz etmesi için uygun ortam sağlar. Müşterilerin artan talep ve istekleri doğrultusunda cildin soğuk başlık yerine uzaktan üflemeli soğuk hava ile soğutulmasını sağlayan diode lazer cihazları geliştirilmiştir. Cheveux ütüleme lazer cihazı hem hava hem de su soğutmalı olarak kullanılabilen bir diode ütüleme lazerdir.
İlk çıkan diode lazer cihazları tek atış yaparak kılları yok ederken acılı olduklarından dolayı iyi sonuç vermesine rağmen tercih edilmiyordu. Kılları tek tek atış yaparak yok etmek yerine kalem ile çizilen küçük alanlar üzerinde başlığın zigzag şeklinde hareket ettirilerek atış yapılması ile kıllar yavaş yavaş ısınır ve geçişlerin son turunda yanmaya başlar. Kılların tek atış yerine enerjisi düşürülmüş seri atışlar ile üzerinden defalarca geçilerek yavaş yavaş ısıtılıp yok edilmesine dayanan bu tekniğe ütüleme epilasyon adı verilir. Ütüleme diode lazerler saniyede 10 atış yapar. Bu tekniğe ütüleme denmesinin nedeni ise uygulamanın ütü yapmaya benzemesidir. Yurtdışında ütüleme tekniği yerine kavramın yerine “in motion technology” kavramı geçmektedir. Cheveux diode lazer bir ütüleme lazer cihazıdır.
Lazer epilasyon cihazı satın alırken diode lazerde karar kıldığınızda ilk bakmanız gereken cihazın referanslarıdır. Yeterli miktarda kullanıcı sayısı oluşturmamış cihazlar ya iyi sonuç veremeyen ya da sık sık arıza çıkarak problemli ürünlerdir. Bundan dolayı karar vermeden önce cihazı kullanan yerler ile görüşüp tedavi sonuçları ve satıcının firmanın satış sonrası verdiği teknik servis hizmetinin kalitesi gibi konularda bilgi almanızı tavsiye ederiz. Cheveux halihazırda 100’den fazla merkezde kullanımdadır.
Diode lazer cihazı medikal sınıfta bir ürün olup FDA belgesi olan cihazların tercih edilmesi daha sağlıklı bir seçim olur. FDA belgesi bir ürünün ABD’de satılabilirlik onayı olup bu belgeye sahip diode lazer cihazları bir çok testten geçip bu belgeyi almaya hak kazanabilmektedir. Cheveux, FDA belgesine sahip bir ütüleme diode lazerdir.
Lazer cihazı olarak diode düşünen kimseler başlık ömrü uzun olan cihazlardan yana tercih kullanmalıdırlar. Kaliteli bir cihaz minimum 50 milyon atış yapabilirken düşük kaliteli bir cihaz 1 milyon atışı bile göremeyebilir. Başlığın uzun ömürlü olan cihazların diode lazer ışık kalitesi hem yüksek oluyor hem de az ısınıyor. Uzun ömürlü lazer başlık sarf giderinizi de minimize ediyor. Cheveux lazer başlık ömrü ortalama 50 milyon atıştır.
Diğer önemli bir konu ise alınacak diode lazerin ütüleme sistemine sahip olmasıdır. Ütüleme diyod lazerler saniyede 10 atış yapabilen cihazlardır. Ütüleme sistemi olmayan cihazlarda acı çok yüksek olmaktadır.
Ve son konu olarak, yalnızca Cheveux diode lazer cihazında bulunan bir teknoloji başlık içinde lazer modülünden çıkan ışığı odaklayarak cilde göndermeyi sağlıyor. Başlık içindeki modül önünde bulunan süper ince lensler diode lazer ışığını toplayıp dağılmasını engelliyor ve cilde yoğun bir ışık huzmesi halinde gönderiyor. Sonuç; daha yüksek nüfuziyet ve daha kısa süren seanslar. Lensli diode lazer başlığına sahip Cheveux almanızı tavsiye ederiz.
Diode lazer cihazları 810nm dalgaboyunda ışık ile çalışırlar ki 810nm dalgaboyundaki ışık melanin tarafından çok fazla tutulmadığından dolayı cilt altına daha iyi nüfuz ederler. Bu özelliklerinden dolayı koyu, esmer ve bronz tenlerde bile iyi sonuç verir, yanık riski yaratmaz. Ancak diode lazer epilasyon da sonuç anlamında bir fotoepilasyon tekniği olup ten rengi ne kadar açık ve kıl rengi ne kadar koyu olursa sonuç da o derece iyi olacaktır. Bundan dolayı ten rengi koyulaştıkça ve kıl rengi açıldıkça seans süresinin uzaması kaçınılmazdır.
Seans süresinin etkileyen diğer faktör ise uygulama yapılan bölgedir. Örneğin cildin ince ve beyaz, kılların da koyu renk olduğu koltuk altından seans süresi daha kısa olmakla birlikte (ortalama 2 seans) kol ve bacak gibi bölgelerde daha uzundur. (ortalama 5 seans)
Diode lazer cihazları ile epilasyonda seans sayısı kişinin hormonal yapısı ile de değişebilir. Bazı insanların kılları dışarıdan siyah gözükmesine rağmen aslında kıl kökü beyazdır ki lazer ışığı kıl kökünü göremez. Böyle durumlarda seans süresi daha da uzar veya kısmen sonuç alınamaz.
Diode lazer cihazları fiyatları marka ve gücüne göre değişkenlik göstermektedir. Fiyatları etkileyen en önemli konu başlığın içinden bulunan lazer modülünün markasıdır. Amerikan ve Avrupa menşeili modül takılı cihazlar yüksek fiyatlı olmakta olup başlığının içinde bulunan kaliteli diode modülleri cihazın daha uzun ömürlü olmasını ve epilasyondan daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Cihazlar fiyat anlamında üç kategoriye ayrılır. Birinci grupta bulunanlar alt grup diye nitelendirilen kısa ömürlü başlıklı modeller olup ortalama başlık ömrü 1 milyon atıştır. Bu modellerin fiyatları yaklaşık olarak 30-40 bin TL civarıdır. İkinci kategorideki diode lazer cihazları ise başlıklarında yüksek kaliteli diode modülü kullanırlar. Amerikan ve Avrupa menşeili olan bu modüllerden kullanımı fiyatları yükseltir. ( 70-120 bin TL) Üçüncü kategoride ise kaliteli diode modülü kullanan ve hatta Amerikan yerine daha ucuz olan Avrupa diode modülü kullanan cihazlar vardır. Bu cihaz fiyatları 150 -200 bin TL arasında olup tamamen pazarlama teknikleri ve reklamlar sayesinde fiyatı yukarı taşımaktadırlar. Agresif pazarlama ve reklam stratejisinin bir ürünü olarak ortaya çıkan bu diode lazer cihazları fiyatları bakımından neredeyse iki kat pahalı satılmakta olup satış sonrasında da çok pahalı yedek parça fiyatları ile dikkat çekmektedir. Ancak cihaz fiyatlarına bakıldığında bu derece yüksek fiyat vermek kesinlikle boşuna bir yatırımdır. Cheveux diot lazer en yüksek kaliteye en uygun fiyat ile sahip olunabilecek bir altrnatif sunar müşterilerine.
Ütüleme sistemine sahip diode lazer cihazları ile epilasyon sırasında sinek ısırığı şeklinde bir acı duyulur. Saniyede 10 seri atış yapan başlık ile uygulama elbise ütüleme gibi yapılır ve aynı bölge üzerinden 4-6 defa atış yapılarak hızlıca geçilir. Ütüleme teknolojine sahip Cheveux diod lazer ile uygulama oldukça konforlu olup herhangi bir yanık riski bulunmaz.
Diyot lazer epilasyonda tüyler uygulamadan 15 gün sonra dökülür. Aslında tüyler daha ilk seansta yanmaktadır. Zaten uygulama sırasında tüylerin yandığını işaret eden yanık kokusu da duyulmaktadır. Ancak tüylerin dökülmesi 15 gün almaktadır. Cheveux diyot lazerde de durum bu şekildedir.
810nm dalgaboyunda ışık üreten cihazlara diode lazer adı verilir. Diode lazer cihazları ışığı chamber ile üretmek yerine başlık içinde üretirler ve oluşan lazer ışığı doğrudan cilde gönderildiği için alexandrite cihazlarında olduğu gibi fiber kablo kullanılmaz. Diod cihazının başlığı içinde bulunan modüller eğer kaliteli (ABD veya Avrupa menşeili) ise bir başlığın ömrü ortalama 50 milyon atıştır. Fiber kablo ve chamberin olmaması da diode lazer cihazları açısından sarf giderde önemli bir ekonomi sağlar. Epilasyonda uygulama bölgesine jel sürüldükten sonra başlık tene değdirilerek ileri geri hızlı hareketler ile cilt taranır ve bir yandan atış yapılır. Bu tekniğe ütüleme tekniği veya ütüleme epilasyon adı verilir. 810nm dalgaboyu ile çalışan bu cihazlar koyu, esmer ve bronz tenler için hem daha güvenli hem de daha iyidir sonuç anlamında. Cheveux, ütüleme teknolojine sahip bir lazerdir.
Alexandrite cihazlar ise 755nm dalgaboyunda atış yapar. Alexandrite sisteminde lazer ışığı cihazın içinde bulunan chamber denilen bir parçada üretilir. Chamber’da üretilen ışık fiber kablo ile başlığa gelir. Alexandrite cihazlarınun sarf gideri diode lazerlerin sarflarından yüksektir. 755nm dalgaboyunda ışık esmer, koyu ve bronz tenliler çok tercih edilmez ancak beyaz ten ve siyah kılda çok iyi sonuç verir. Alexandrite lazer epilasyonda ütüleme tekniği yoktur. Kıllar tek tek atışlarla yok edilir. Bu yüzden acı daha yüksektir. Bu cihazlarda cilt soğutma ya soğuk hava ya da gaz soğutma ile yapılır.