10 Fonksiyonlu Cilt bakım Cihazı

Lux cilt bakım cihazı, bir uzmanın ihtiyaç duyacağı tüm fonksiyonları içinde barındırır. Cihaz, estetik bir tasarıma sahip üst kalite malzemeden üretilmiştir.

FİYAT TEKLİFİ AL  
 

Öne Çıkan Özellikleri

• LED ışıklı büyüteç (8x büyütme özelliği)
• Herhangi bir başlıkla işlem sırasında aynı anda buharı kullanabilme
• Buhar süre ayarı yapabilme
 

Fonksiyonları

•Buhar
•Ozon
•LED Işıklı Büyüteç
•Ultrasonik
•Yüksek Frekans
•Frimatör (fırça)
•Ultrasonik Spatula
•Galvanik
•Vakum
•Sprey

Galeri

 

Döküman

download

 
 

Sıkça Sorulan Sorular

Radyo frekans, radyo dalgalarının diğer adıdır. Kısaca RF olarak da bilinir. Radyo frekans bir elektromanyetik dalga olup 3 MHz frekansından daha yüksek olan bir elektrik akımı iletilen prob (başlık) bu dalgaları oluşturur. İçinde geçtiği ortamı ısıtan bu dalgalar birçok medikal ve estetik uygulamada kullanılmaktadır. Estetik amaçlı radyo frekans kullanımında farklı cihaz modelleri bulunmaktadır. Bu modeller monopolar, bipolar ve tripolar radyo frekans cihazlarıdır. Monopolar cihazlarda bir başlık ve metal plaka bulunur.Başlıktan yayılan RF vücudu geçerek plakaya ulaşırken cilt altını ısıtır. Monopolar radyofrekans yöntemi cilt altında daha derin ısınma sağlarken kullanımı sırasında oluşan kıvılcım problemi nedeniyle fazla tercih edilmemektedir. Diğer bir sistem ise bipolar RF cihazıdır. Bu yöntemde plaka yoktur. Başlığın ucundan 2 adet metal parça vardır. Bu metal parçalardan biri artı (RF veren) diğeri de eksi’dir (RF alan). Radyo frekans artıdan uçtan çıkar cildi geçerken ısıtır ve eksiye döner. Tripolar radyo frekans yönteminde ise bipoların aksine 2 yerine 3 metal parça bulunur. RF, bu üç metal parça (elektrod) arasında atlama yolu ile dolaşırken cildi ısıtır. Bu üç çeşit cihazda da amaç cildin altını elektromanyetik radyo dalgaları ile ısıtmaktır.
Lumishape radyo frekans cihazı, vakum ve infared ışık fonksiyona sahip dört başlığa sahip kombine bir bölgesel incelme, toparlama ve selülit giderme cihazıdır. Lumishape; selülitlerin azaltılması, vücut toparlama, bölgesel incelme ile yüzve boyun bölgesi kırışıklıkların giderilmesi gibi çok çeşitli uygulamalarda çok iyi neticeler verir. Cihazın radyo frekans özelliği bipolar niteliğinde olup vakum sayesinde başlığın içerisine çekilen cilt vakumsuz klasik rf cihazının yüzeysel ısıtma etkisine göre daha derin ve kontrollü bir ısınma sağlar.
Lumishape; karın, bel ve sırt bölgesi için tasarlanmış en büyük başlığı (başlık-1) radyo frekans, vakum ve infared fonksiyonuna ilave olarak dönerli rulo mekanizmasına sahiptir. Döner rulolar mekanik masaj etkisi sağlayarak bölgesel yağlanmanın ciddi olduğu yerlerde bile daha iyi sonuç alınmasını sağlar. Aynı zamanda masaj etkisi ile kan dolaşımı hızının artması sağlanır.
Cihazın 2 no’lu başlığı daha küçüktür ve kol ve bacak bölgesindeki selülitlerin giderilmesi ve sarkmaların toparlanması için idealdir. Gittikçe küçülen tasarımlara sahip başlıklardan 3 no’lu olan başlık boyun ve yüz bölgesindeki kırışklıkların toparlanmasında, 4 no’lu başlık ise göz çevresindeki halkalar, göz torbaları gibi problemlerin giderilmesinde kullanılır.
Selülit ve bölgesel yağlanmalarından kurtulmak isteyenler için Lumishape radyo frekans cihazı ile uygulama çok iyi neticeler verir. Radyo frekansın cilt altında yarattığı ısınma etkisi ile kolajen doku aktivasyonu gerçekleştiğinden dolayı, yaşlanmaya bağlı cildinde kırışıklık ve sarkma bulunan kişiler için Lumishape uygulamaları çok ciddi netice vermektedir.
RF yani radyo dalgaları geçtikleri dokuyu ısıtırlar. Cilt altında oluşan ısı dermise kadar inerken epidermis daha az ısınır. Isınan dermiste kan dolaşım hızı yükselir. Lokalize yağ birikimleri ayrışır ve yağ hücre çeperleri zayıflayarak hücre zarından dışarı trigliseridler çıkar ve böylece yağ hücreleri boyut olarak da küçülür. Bir yandan yağların birbirinden ayrışıp küçülmesi ve bir yandan kan dolaşımının hızlanması ile selülitler azalırken bölgesel yağlanma olan alanlarda ciddi oranda yağ kaybı sağlanır. Doku altının radyo frekans cihazı tarafından kontrollü olarak ısıtılması ile cildimize gerginliği ve pürüzsüzlüğü sağlayan kolajen liflerini yeniden aktive ederek cildin önceden olduğu gibi dolgun, pürüzsüz ve gergin bir hal almasını sağlar.
Her uygulamada göbek bölgesinden ortalama 3-5 cm incelme sağlanır.
Lumishape uygulaması için 6 seans yapılması tavsiye edilmektedir. Uygulama süresi bölgenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte 20 dakika ile 45 dakika arasındadır. Seanslar haftalık olarak yapılır.
İnsanların birçoğu Lumishape ile sıcak masaj şeklinde bir uygulama deneyimi yaşadıklarını belirtiyorlar. Acı veya ağrının duyulmadığı Lumishape vakum ve RF uygulaması sonunda ciltte hafif bir kızarıklık oluşup bu durum geçicidir. Hastalar normal yaşantılarına tedavi sonrasında devam edebilirler.